Ahoj cestovatelé! Podělte se prosím o návštěvy z měst a zemí, která se Vám líbila a nejezdí tam 90% turistů. Méně známá místa, která stála za návštěvu a nejsou typicky provařená. Děkuji a poznávání zdar! :-) .

(Ne)navštěvované země.

Založil ve fóru Cestujlevne.com

Ahoj cestovatelé! Podělte se prosím o návštěvy z měst a zemí, která se Vám líbila a nejezdí tam 90% turistů. Méně známá místa, která stála za návštěvu a nejsou typicky provařená. Děkuji a poznávání zdar! :-)

0

Co keby si zacal ako prvy?

0 Citovat

Jižní Korea. Není to typický dovolenkový místo, ale má fantastickou atmosféru. Seoul je neuvěřitelnej - jako z 22. století.

0 Citovat

tak vsetky turisticke krajiny maju par miest, kde sa to turistami uplne hemzi, ale vzdy sa da najst nieco bez turistov. 


0 Citovat

Země Františka Josefa...

0 Citovat

Ukrajina, snad kdekoliv mimo Černobyl, dále pak Baku, celý Taiwan, Okinawa, Jižní Korea, Camotes na Filipínách, Bohol mimo Panglao, Bilbao, Makedonie... Takových míst je milion, často stačí i v turistické zemi vyrazit kamkoliv mimo hlavní město (typicky třeba ve Francii, Nizozemsku, Dánsku atd...) a turistů bude minimum.

0 Citovat

matej15 napsal(a):

Ukrajina, snad kdekoliv mimo Černobyl, dále pak Baku, celý Taiwan, Okinawa, Jižní Korea, Camotes na Filipínách, Bohol mimo Panglao, Bilbao, Makedonie... Takových míst je milion, často stačí i v turistické zemi vyrazit kamkoliv mimo hlavní město (typicky třeba ve Francii, Nizozemsku, Dánsku atd...) a turistů bude minimum.

To mnohdy opravdu stačí, často se stane, že člověk objeví takové místo i náhodou a jde mi právě o ně :-) Díky za tip

0 Citovat

Tomáš napsal(a):

Jižní Korea. Není to typický dovolenkový místo, ale má fantastickou atmosféru. Seoul je neuvěřitelnej - jako z 22. století.

Jižní Korea bude velmi zajímavá, věřím.. Díky

0 Citovat

Gruzie, ale co nejdřív .

0 Citovat

Marek Brožík napsal(a):

Jižní Korea bude velmi zajímavá, věřím.. Díky


Můžu potvrdit to co píše Tomáš, Seoul je jako město z jiného století :-)

0 Citovat

cali napsal(a):

Země Františka Josefa...

Ty jsi tam byl? Marek píše "Podělte se prosím o návštěvy z měst a zemí, která se Vám líbila."

Já jsem teď dal na web fotky ze Špicberků i s popisky. Je to sice už trochu provařená část Arktidy, ale většina lidí tam nebyla a nebude a všechny podmínky Marka to splňuje:

https://www.zonerama.com/liborst...um/5557116

Přidávám se k názorům, že se v každé zemi najde dost míst bez turistů. Otázka ale spíše je najít mezi nimi místa, která opravdu stojí za návštěvu, když má člověk obvykle omezený čas a nechce se mu jet někam půl dne nebo celý den. Třeba v jižním Portugalsku jedou všichni do Lisabonu a Algarve, ale v dubnu v krásném městě Évora bylo turistů jen minimum. Podobně v Cáceres v západním Španělsku (nejzachovalejší historické centrum z měst ve Španělsku, také v dubnu) nebo městečka na kopcích a skalách v Andalusii v březnu (Gaucín, Medina Sidonia, Arcos de la Frontera, Zahara de la Sierra, Alhama de Granada). Důležité je načasování, protože o prázdninách se i obvykle klidná místa zaplní.

Na druhou stranu i v méně turistických zemích se najdou místa s mnoha turisty (zejména domácími). Z těch jmenovaných: Tchaj-wan - NP Taroko, Yehliu Geopark, parky u Tchaj-pej, Jižní Korea - ostrov Čedžu, nějaké známé hory a chrámy, Bohol - na výletech po ostrově se většina turistů zkoncentruje na 3 známých místech.

Z minimálně turistických oblastí, které jsem v posledních letech navštívil a mám výběr z fotek na webu (a které určitě stojí za návštěvu) bych doporučil prohlédnout si (alespoň na fotkách, když ne osobně) Moluky:

https://www.zonerama.com/liborst...um/5079708

Dále Andamany (většina turistů jede na ostrovy Havelock a Neil, ale ani tam nebylo mimo sezónu moc lidí) a SV Indie:

https://www.zonerama.com/liborst...um/5069393

Omán (na severu nějací turisti jsou, na jihu jen pár a ve střední části žádní):

https://www.zonerama.com/liborst...um/5062300

Samoa: https://www.zonerama.com/liborst...um/3895593

Západní Austrálie: https://www.zonerama.com/liborst...um/3895072

0 Citovat

ono takto sa daju vymenovat uplne vsetky krajiny :) 

aby som teda len nemudroval, za mna cely Kaukaz, vsak staci sa vyhnut par miestam (gruzinsko - tbilisi, mestia, kazbegi, batumi, kutaisi; armensko - jerevan, khor virap, sevan) a budete skoro vsade sami. Rovnako aj Nahorny Karabach, alebo Abchazsko, no tam je vela Rusov, ale tych vlastne ako turistov ani nevnimate. Lepsie by bolo povedane, kde nenajdete zapadnych turistov, alebo Cinanov :D

0 Citovat

Zábřežská vrchovina. Klid a pokoj. 

0 Citovat

Tomáš napsal(a):

Jižní Korea. Není to typický dovolenkový místo, ale má fantastickou atmosféru. Seoul je neuvěřitelnej - jako z 22. století.


Koreu jsem navštívil v roce 2011 a v tu dobu to nebylo typické dovolenkové místo možná pro evropany,ale jinak turistů z Asie tam bylo habaděj a paláce či NP byli v obležení turistů a to byl pozdní podzim ..

Samotný Seoul na mě nijak zvlášť nezapůsobil neviděl jsem na něm nic k "neuvěření" .. To už se mi více líbil Busan.


atd. Taiwan:

ano tady se dá souhlasit nějakým velkým turistickým bomem tento ostrov zatím zasažen není.

0 Citovat

Tak mě za poslední dobu nadchly třeba Orkneje. Když člověk vyjede mimo Orkney Mainland, tak je turistů minimum, atmosféra velmi přátelská a pohodová a příroda krásná. Dál třeba severní část regionu Taranaki na Novém Zélandě nebo naopak úplný jih Jižního ostrova v regionu Catlins. Hlavně to Taranaki mě mile překvapilo, lidí naprosté minimum a příroda opravdu pěkná. Do Catlins už turisti pronikat začínají ve velkém, ale třeba s Queenstownem se to stále srovnávat nedá.

Do třetice bych jmenoval třeba Kyrgyzstán, kde v horách na člověka narazíte taky jen zřídka.

0 Citovat

Moc bych to tu nemel sirit, ale mne se libilo predevsim v techto zastrcenych lokalitach :-D


Sao Tome – Ponta Figo, Ponta Furada,  ilheu das Rolas

Honduras – Yuscaran a okoli

Kolumbie – Capurgana, Mompox, Puerto Narino

Brazilie – Barcelos (AM), Lencois (BA), Diamantina (MG)

0 Citovat

Bolívije - hlavně Sajama, okolí Cochabamba, sever Vietnamu u čínských hranic.

0 Citovat

Tak ono i hodně záleží na ročním období. V takový Pise to u věže bylo v lednu úplně v pohodě až jsem se divil, že je tam celkem prázdno. I Thajsko a Malajsie mimo sezónu v létě je v pohodě.

0 Citovat

To je strašně subjektivní a závisí to na spoustě okolností. Najít se to dá snad v každé zemi. Místa, kde jsem si připadal jako jedinej turista a líbilo se mi tam, tak jsou: Bosna, jih Kréty, Jáva (kdekoliv mimo top turistický místa a i na nich byli většinou jen asiati, takže jsem si tam připadal jedinej :)), Gruzie (Čiatura), Makedonie (cesta od kříže do údolí Matka), Maroko (Atlas nebo i jakákoliv vesnička/město mimo turistický oblasti), Kypr (okupovaná část). Třeba i na Langkawi jsme měli málo turistů a líbilo se mi tam. Těch míst je milion. 

0 Citovat

Silves v Algarve. Nad městem středověký hrad + katedrála. Maličké staré město - pár uliček a několik kaváren, restaurací, trh s ovocem, zeleninou a rybami hned naproti Lidlu :-D  .Minimum turistů, celkově to v květnu bylo takové ospalé, ale mělo to svou atmosféru a líbilo se mi tam. 


Další tip v Algarve je túra na nejvyšší vrchol Mount Foia. Šli jsme z městečka Monchique pokaždé z jiné strany kopce a ani cestou nahoru ani cestou dolů jsme nepotkali jediného člověka. Nahoře už jich pár bylo - dá se tam totiž taky dojet autem. Nicméně pěkná procházka. Z vrcholu je pěkně vidět na východní straně Tavira  a Španělsko a na západní pak Sagres

0 Citovat

Mohl bych jmenovat nekter mista  na Novem Zelandu  nebo v jizni Amrice , ale to bylo  pred 20 respektive 17 lety a to uz asi platit nebude a  tak zustanu ve sve nove domovine v Irsku , kdyz sem priletite mimo hlavni  turistickou sezonu a nebudete zrovna chtit navstvit znama  turisticka mista  tak kolikrat budete na prochazce po plazi neb0 v ruznych mistech hezciho zapadniho pobrezi sami 

Musite mit ovsem stesti na pocasi  , tezko rict co je  z Irska nejhezciho ,hodne pekny je jihozapad  pak Connemara  krasne misto je  Achill Island a dost odlehly je Donegal  .mimo hlavni sezonu nebude prelidneno ani v tech znamych mistech 

0 Citovat

Východní Turecko (Kars, jezero Van, Nemrut Dagi), Západní Sahara, pacifická strana Mexika a Guatemaly (o svátcích a víkendech jen hodně lokalů), Mosambik, Libanon, Peru (Chicama), Brazílie (Itacare a pláže v okolí)

0 Citovat

Lenka napsal(a):

Východní Turecko (Kars, jezero Van, Nemrut Dagi), Západní Sahara, pacifická strana Mexika a Guatemaly (o svátcích a víkendech jen hodně lokalů), Mosambik, Libanon, Peru (Chicama), Brazílie (Itacare a pláže v okolí)

V Karsu se m líbilo jen do té doby, než mě večer vyrušil výbuch bomby, kterou nějaký nenechavec z dlouhé chvíle zrovna odpálil.
0 Citovat

Taky se přidám svou troškou do mlýnu.

Mě přišel super Omán když jsme tam kempovali, ale už jsou to 4 roky zpátky a co jsem slyšel tak od té doby se to dost změnilo. Jinak mě přišel super Uzbekystán, kde stačí jen odejít dvě ulice od turistických lákadel konkrétně bych doporučil např. Shahrisabz. Nicméně nejlepší neturistická země, kde jsem byl, je Alžírsko. Turistu jsme tam vůbec nepotkali, lidi jsou strašně milí a je tam mnoho zajimavých míst - https://etabroad.com/cs/cestopis...ni-afriky/

0 Citovat

Toimas napsal(a):

Taky se přidám svou troškou do mlýnu.

Mě přišel super Omán když jsme tam kempovali, ale už jsou to 4 roky zpátky a co jsem slyšel tak od té doby se to dost změnilo. Jinak mě přišel super Uzbekystán, kde stačí jen odejít dvě ulice od turistických lákadel konkrétně bych doporučil např. Shahrisabz. Nicméně nejlepší neturistická země, kde jsem byl, je Alžírsko. Turistu jsme tam vůbec nepotkali, lidi jsou strašně milí a je tam mnoho zajimavých míst - https://etabroad.com/cs/cestopis...ni-afriky/

Ano (byť některé informace z cestopisu jsou už zastaralé), ale je to především díky jejich vízové politice.


0